Ako sa bezpečne hrať na detských ihriskách?

Zábavné parky a ihriská sú zvyčajne spojené so zábavou, zábavnými časmi, množstvom vzrušenia, dobrými chvíľami s priateľmi, hrou a zábavnými dobrodružstvami. Čas strávený v zábavných parkoch bude určite úžasný a plný dobrých emócií, ak budeme mať na pamäti každodenné, bežné a dôležité bezpečnostné pravidlá súvisiace s cvičením, výživou, bezpečným správaním a bdelosťou. Pozývame vás pozrieť si dôležité rady pre bezpečnú hru na detských ihriskách.

  1. Pri návšteve zábavného parku, pasáže alebo atrakcie sa uistite, že ste vhodne oblečení. Nemalo by vás obmedzovať v pohybe a je dobré sa neuťahovať. Ak sa budete zúčastňovať aktivít s trampolínami alebo nafukovacími šmýkačkami, odporúčame deťom obliecť dlhé nohavice.
  2. Čím menej „detských“ doplnkov, tým lepšie a bezpečnejšie: brošne, hodinky, náramky, náhrdelníky, náušnice, čelenka, peňaženka do vrecka. Ak je to možné, nechajte tieto predmety v skrinkách. Naozaj to bolí, keď udriete „ihlu“. vážne!
  3. Vyhnite sa návšteve zábavného parku, ak ste prejedení alebo jete príliš veľa. To isté platí aj pre bazén alebo saunu. Telo oťažie a hrozí nevoľnosť.
  4. Jedenie a pitie sa smie uskutočňovať len v priestoroch na to určených. Nenoste jedlo na zábavu. Túto správu v zábavných parkoch nevidíte, pretože majitelia sa boja drobcov. Jesť a zabávať sa súčasne predstavuje veľmi vysoké riziko zadusenia. Takže si dajte drink alebo nealko pri stoloch v kaviarni a buďte v bezpečí.
  5. V zábavných parkoch sa vyhýbajte orieškom, chipsom, žuvačkám (môžu sa zadusiť) a nápojom v sklenených nádobách (môžu sa rozbiť a zraniť vás aj ostatných).
  6. Ak ste v krytom zábavnom parku, je vhodné nosiť ponožky s protišmykovou podrážkou – „s brzdami“, ako hovoria mamičky. Vyhnete sa zraneniam spôsobeným pošmyknutím.
  7. Pred vážnejšou fyzickou aktivitou si urobte rozcvičku a začnite ľahkým tempom, postupne sa k nemu stavajte.
  8. Pri chodení na hracie aktivity kriticky zhodnoťte prostredie, v ktorom sa budú deti hrať – či je tam vybavenie, ktoré nie je primerané veku dieťaťa (výškou, ergonómiou a pohybom). Bavte sa v priestoroch primeraných veku. A uistite sa, že počúvate personál. Keby to bolo možné, deti by smeli kdekoľvek a všade. V mene bezpečnosti však existujú pravidlá.
  9. Keď pôjdete do akéhokoľvek zábavného parku, dohodnite sa s dieťaťom na podmienkach hry. Uistite sa, že sa dohodnete, kde sa stretnete, ak sa stratíte.
  10. Rodičia by mali pravidelne kontrolovať, kde sa ich dieťa nachádza, čo robí a čo robí v zábavnom parku. Opatrnosť nikdy nezaškodí.
  11. Keď sa zabávate, nechajte nepotrebné veci v skrinkách (mobil na trampolíne nebudete potrebovať a skákanie môže spôsobiť zranenia). Ak vaše dieťa nosí okuliare, naozaj ich potrebujete na zábavu?
  12. Ak má dieťa zdravotný problém (napr. srdce), skontrolujte, či je vynaložené úsilie primerané.
  13. Ak nechávate svoje dieťa v zábavnom parku alebo ak hrozí, že sa stratí v dave, nezabudnite si zapísať svoje telefónne číslo (na náramok dieťaťa, na papierik vo vrecku dieťaťa alebo na bruško dieťaťa). To je dôležité najmä v cudzích krajinách, kde dieťa nemusí rozumieť jazyku.
  14. Ak zbadáte niečo podozrivo nebezpečné, rozbitú hračku, vytŕčajúci klinec alebo niečo podozrivé, nezabudnite to oznámiť personálu parku. Nebuď ľahostajný. Aj keď sa vám zdá, že ste to „museli vidieť“, je lepšie povedať to druhýkrát. Pre bezpečnosť všetkých.


Tieto odporúčania sú pre každého a všade. V rodinnom zábavnom centre ADVENTICA ich sledujeme aj my. Pozývame vás, aby ste urobili to isté.

Poďme sa bezpečne zabaviť. Všetko je to hra!

Súvisiace správy

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Odoberať
VšetkoJeHra Visa / Mastercard